Hafan 2022

18. 9. 2022 od 13 hodin

Muzeum Šumperk

PŘÍJEM PŘIHLÁŠEK JIŽ BYL UKONČEN. DĚKUJEME. 

Šumperský hafan se bude konat v neděli 18. září 2022 v areálu Pavlínina dvora v Šumperku

Již 14. ročník oblíbené soutěže pro všechny pejsky bez rozdílu ras a velikostí se bude konat v neděli 18. září 2022 od 13 hodin opět na nádvoří Pavlínina dvora v Šumperku. V rámci akce se tradičně uskuteční několik dílčích programů. Hlavním bodem bude soutěž o titul Šumperský hafan 2022, která bude probíhat v několika kolech s tím, že vítěz každého kola postoupí do závěrečného posuzování ve finále. Druhým významným bodem programu bude šestý ročník dětské obdoby hlavní soutěže. V tzv. juniorhandlingu, tedy psí výstavě pro děti, se v roli handlera představí dítě do 10 let. Chybět nebude ani oblíbená soutěž v kostýmech a také překážková dráha, která bude připravena ve spolupráci s agility klubem Miacis ze Šumperka. Všichni přihlášení pejsci dostanou vstupní balíček od českého výrobce granulí JK Animals.

Dalším tématem letošního Hafana budou psí sporty. O přestávkách mezi jednotlivými soutěžními koly budou představeny různé sportovní aktivity, které mohou pánečci se svými čtyřnohými kamarády provádět. Těšit se můžete třeba na ukázku hoopers, pulleru, agility nebo coursingu. O těchto sportech se dovíte spoustu informací a zajímavostí od těch nejpovolanějších, a to od spolku Miacis, od Školy výcviku psů Kláry Kučerové a od Báry Homolové a Miroslava Filipa, kteří trénují canicross a dogscootering (koloběžkování se psem). Letos jsme mysleli i na nesoutěžící pejsky, kteří si také budou moci vyzkoušet některé sporty, a pánečci se třeba rozhodnou, že se svým parťákem začnou aktivně běhat, jezdit na koloběžce nebo trénovat hoopers. Na Hafanovi se pak můžete na vybraný sport rovnou přihlásit. Všechny organizace se na nové zájemce moc těší.

Součástí odpoledne bude i prezentace útulků a neziskových organizací zabývajících se záchranou psů, letos se opět představí Chrty v nouzi, spolek Adopce psů bez hranic a útulky ze Zábřehu a Mohelnice.  

A na co se ještě mohou návštěvníci Hafana těšit? Celým odpolednem nás bude provázet skvělý Michal Borovský. Chybět nebudou dorty od Karly Mornstein Zierotin, granule dodají JK Animals a AkvaZoo RatajHolba odmění majitele adoptovaných pejsků šeráčkem a Ondra Polák ze skupiny O5 a Radeček vydraží speciální pálenku Radečkovici s podpisy všech členů poroty. A samozřejmě na vítěze čekají další ceny od našich partnerů a sponzorů, všechny děti, které se zúčastní juniorhandlingu, dostanou dárečky od ČEZu a posilnit se budete moci u muzejního stánku s občerstvením.

Pro všechny návštěvníky bude připraven fotokoutek s fotografkou Bárou Grúzovou, Kačka Vršanová ze Salónu u veteriny Adolfovice ostříhá vašim pejskům drápky a novinkou bude stánek se sportovním zbožím pro výcvik psů a psími dobrotami. Nákupem těchto služeb a zboží podpoříte přítomné psí spolky a útulky. 

Vstupné pro diváky: 50 Kč, děti do 3 let zdarma, soutěžící pejsek s pánečkem 100 Kč. Nezapomeňte očkovací průkazy s platnou vakcinací proti vzteklině.

logo logologo

 

 obrázek

 

TOP