Benefiční výstava na pomoc Ukrajině

2. 4. – 1. 5. 2022 (do 12. 6. 2022 online)

Muzeum Šumperk

Vlastivědné muzeum v Šumperku, Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk a Charita Šumperk se rozhodly spojit a uspořádat společně s umělci se vztahem k regionu a spřátelenými umělci benefiční výstavu, jejíž celkový výtěžek bude využit pro přímou pomoc uprchlíkům z Ukrajiny, kteří jsou ubytovaní v Šumperku a okolí, na nákup školních potřeb pro jejich děti, zaplacení obědů ve škole aj. Peníze nebudou poslány na konto žádné nadace, ale ve spolupráci s Charitou Šumperk pomohou na Šumpersku konkrétním rodinám.

Dobročinnou akci se rozhodlo podpořit a svá díla bez nároku na honorář darovalo více než čtyřicet umělců:

Za velkorysou podporu děkujeme všem umělcům a v případě již zesnulých autorů jejich dědicům.

Katalog k výstavě (PDF) - Jak můžete pomoci - návod (PDF)

Většina prací již našla nové majitele. Zbývajících 33 uměleckých děl je ještě možné zakoupit, a tím charitativní akci podpořit. Zájemci si mohou díla prohlédnout na webových stránkách muzea a zarezervovat na telefonu 583 363 070 až do 12. června. Po připsání dané částky na účet šumperské Charity bude vybrané dílo vydáno.

obrázek obrázekobrázek