Komentovaná prohlídka výstavy BOHUMIL TEPLÝ / 1932–2020

17. 5. 2022 v 16 hodin

Muzeum Šumperk (Výstavní síň)

Chodíte často kolem bronzové plastiky hříběte v šumperských sadech 1. máje a lámete si hlavu, kdo je jejím autorem? Je Vám povědomá olomoucká pamětní deska Sigmunda Freuda na Horním náměstí či pomník bojovníkům za svobodu a demokracii před právnickou fakultou v Olomouci a rádi byste se dozvěděli více o umělci, který stojí za těmito realizacemi? Pak doporučujeme návštěvu šumperského muzea, kde je k vidění výstava, kterou připravilo Vlastivědné muzeum v Šumperku ve spolupráci s rodinou Bohumila Teplého, Muzeem Komenského v Přerově, Archivem Univerzity Palackého v Olomouci a Vlastivědným muzeem v Olomouci s cílem představit v Šumperku umělcovu tvůrčí cestu a ucelený průřez jeho celoživotní tvorbou.