Čas lovců a sběračů

11. 2. – 17. 4. 2022

Muzeum Mohelnice

Před více než jedním milionem let se na území dnešní jižní Evropy poprvé objevil předchůdce moderního člověka a nedlouho poté se začaly psát první dějiny osídlení dnešní Moravy. Po celou dobu trvání starších čtvrtohor, tedy do doby asi před 10 000 lety, se střídala studená a teplá období, která ovlivňovala nejenom vzhled a charakter krajiny, fauny a flóry, ale především také zvolenou strategii pro přežití tehdejšího člověka.

Jak a kdy člověk vznikl a jak vlastně vypadal v jednotlivých etapách svého vývoje? Čím se živil a s jakými dalšími živočichy mohl přijít ve své době do styku? Kdy a kde se objevují první stopy lidské činnosti a jak celý následující kulturní vývoj probíhal? Všechny tyto otázky Vám zodpoví výstava věnovaná zlomovému období nejenom v životě lidí – starší době kamenné.

Výstava je vhodná pro všechny věkové kategorie. V případě zájmu o komentovanou prohlídku nebo komentovanou prohlídku s výtvarnou dílnou (pro skupiny) se prosím předem objednejte na adrese barbora.tomesova(zavinac)muzeum-sumperk.cz nebo tel. čísle 603 165 403.

Vstupné: plné 30 Kč, snížené 20 Kč, děti do 3 let (jednotlivě) zdarma

 

obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek 

obrázek

TOP