Mezinárodní den archeologie

12. a 16. 10. 2021 od 9 do 16 hodin

Muzeum Mohelnice

U příležitosti Mezinárodního dne archeologie, který je oslavou archeologie a nadšení z objevování, pořádá Vlastivědné muzeum v Šumperku dvoudenní program pro rodiny s dětmi, školy, školky i jiné zájemce. Pozor! Tentokrát nevšedně v úterý a také sobotu.

Přijďte si k nám vyzkoušet, jaký byl život v pravěku a co bylo pro naše předky denním chlebem. V prostorách Muzea v Mohelnici budete moci zkusit, jak se na ohništi pekly placky, otestovat svou zručnost při mletí mouky, zjistit, jak náročné bylo vyrobit jednoduchý kamenný nástroj, a mnoho dalšího. K tomu všemu budou probíhat komentované prohlídky stálé expozice Pravěk Mohelnicka, které povede archeolog našeho muzea.

Program oslav je vhodný pro všechny věkové kategorie. Školní skupiny prosím objednávejte na adrese mohelnice (@) muzeum-sumperk.cz nebo na telefonu 583 430 693.

Vstupné je 50 Kč jednotné, děti do 3 let zdarma.