Mezinárodní den archeologie

13. 10. 2021 od 9 do 16 hodin

Muzeum Šumperk

U příležitosti Mezinárodního dne archeologie pořádá Vlastivědné muzeum v Šumperku program pro rodiny s dětmi, školy, školky i další zájemce. Návštěvníci budou moci otestovat své znalosti a prostřednictvím skutečných archeologických nálezů a také některých pravěkých řemesel lépe poznat kultury našich předků. V prostorách Pavlínina dvora budou tradičně připravena stanoviště s možností vyzkoušet si základní výrobní postupy, které byly pro pravěké lidi denním chlebem. Chybět nebude ani ukázka archeologických nálezů z jednotlivých období naší historie. Návštěvníci tak budou moci na vlastní kůži okusit, jaký byl život v pravěku.

Program oslav je vhodný pro všechny věkové kategorie. Školní skupiny prosím objednávejte na adrese barbora.tomesova (@) muzeum-sumperk.cz, tel. 603 165 403.

Vstupné je 50 Kč jednotné, děti do 3 let zdarma.