Jaromír 99

14. 10. – 7. 11. 2021

Muzeum Šumperk (Rytířský sál)

Letošní, již sedmnáctý ročník literárního a filmového festivalu Město čte knihu je věnován tvorbě spisovatele Jaroslava Rudiše. Vlastivědné muzeum v Šumperku festivalový program obohatí výstavou výtvarníka, skladatele, textaře a hudebníka Jaromíra Švejdíka alias Jaromíra 99. Švejdík s Rudišem společně vytvořili kultovní komiksovou trilogii, jejíž hlavní postavou je výpravčí Alois Nebel z fiktivního nádraží Bílý Potok v Jeseníkách. Autorská dvojice se podílela také na filmu natočeném podle komiksu náročnou animační technikou rotoskopie. Švejdík pro film složil proslulý hit Půlnoční, který nazpíval Václav Neckář. Výstava spolu s tvorbou Jaroslava Rudiše a přiblížením spolupráce obou umělců na poli literatury, filmu i hudby představí Jaromíra 99 jako oceňovaného autora komiksů (Zámek, Zátopek, Zatím dobrý). Jádrem výstavy bude cyklus velkoformátových tisků s motivy z Jesenicka, které Švejdík nakreslil pro dokumentární film Jaromír 99 – tam odkud jsem.

Zahájení výstavy 14. 10. 2021 v 17.00 hodin – z Rudišova románu Grandhotel čtou studenti Gymnázia Šumperk – vstup volný.

Vstupné (mimo zahájení): plné 30 Kč, snížené 20 Kč, děti do 3 let zdarma.

 

Doprovodný program pro školy:

Pro kolektivy ze základních i středních škol k výstavě nabízíme komentované prohlídky. Program prosím objednávejte předem na e-mailu kristina.lipenska (@) muzeum-sumperk.cz nebo telefonu 583 363 087. Cena programu je 20 Kč, pedagogický doprovod zdarma.

 

obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek

obrázek

TOP