PRAVĚK MOHELNICKA

 

Virtuální prohlídka expozice.

 

Nová stálá expozice Pravěk Mohelnicka, jejíž vlastní realizace v Muzeu v Mohelnici probíhala ve druhé polovině roku 2012, navazuje na bohatou stoletou tradici, které se tato věda na Mohelnicku těší. Expozice byla vytvořena z nesmírně bohatého a unikátního fondu archeologických sbírek Vlastivědného muzea v Šumperku. Kromě množství keramiky a kamenných nástrojů zaujmou i unikátní artefakty, jako například torza neolitických venuší, nádobka s lineárním písmem, náhrdelník z měděných drátků a provrtaných perel z pozdní doby kamenné nebo vzácné měděné nástroje či depoty bronzových předmětů. Expozice je svým celkovým pojetím určena nejen pro zapálené archeology, ale také pro širokou veřejnost.

 

Expozice PRAVĚK MOHELNICKA Expozice PRAVĚK MOHELNICKAExpozice PRAVĚK MOHELNICKA

 

 

Poznávejme život v pravěku hrou

Expozice Pravěk Mohelnicka, instalovaná ve sklepních prostorách mohelnického muzea, byla doplněna o interaktivní pravěkou hernu. Malí i velcí návštěvníci si mohou nejen vyzkoušet pravěké techniky drcení obilí nebo vrtání kamene, ale mají také možnost zahrát si na archeologa a sestavit ze střepů např. pravěké nádoby. V herně nechybějí ani oblíbené skládačky, hry, kvízy a křížovky. Přijďte se poučit i pobavit do mohelnického muzea, přijďte se přesvědčit, jak bohaté a rozmanité jsou pravěké exponáty a jak zajímavou vědou se může archeologie stát. Interaktivní dílnu najdete na nádvoří muzea, hra na archeologa je zahrnuta v ceně vstupného do expozice Pravěk Mohelnicka.

 

Expozice PRAVĚK MOHELNICKAExpozice PRAVĚK MOHELNICKAExpozice PRAVĚK MOHELNICKAExpozice PRAVĚK MOHELNICKA

 

Expozice PRAVĚK MOHELNICKAExpozice PRAVĚK MOHELNICKAExpozice PRAVĚK MOHELNICKAExpozice PRAVĚK MOHELNICKA

 

 

Vážené paní učitelky, vážení páni učitelé,

dovolujeme si Vám a Vašim žákům nabídnout prohlídku archeologické expozice Muzea Mohelnice v doprovodu archeologa, jejíž součástí bude i tvořivá dílna a pravěká herna.
Během komentované prohlídky expozice Pravěk Mohelnicka Vás seznámíme s vývojem osídlení regionu Mohelnicka od pravěku až do přelomu letopočtu. Zjistíte, jak vypadal náš region v jednotlivých etapách pravěku, čím se lidé v jednotlivých obdobích živili, kde a jakým způsobem bydleli a co všechno nám zde po nich zůstalo zachováno. Díky pestré škále vystavených sbírkových předmětů, pocházejících z archeologických výzkumů především z nejbližšího okolí Mohelnice, Vám bude přiblížen vývoj jednotlivých kultur nejen v tomto regionu, ale také obecně na severní Moravě.

Po návštěvě expozice je také možné si některá pravěká řemesla vyzkoušet na vlastní kůži v herně, která je vhodná pro všechny věkové kategorie. Najdete zde třeba vertikální tkalcovský stav, pravěkou vrtačku, zrnotěrku, rotační mlýn a také mnoho skládaček a her s pravěkou tematikou. Společně si také vyrobíme malý pravěký šperk, který bude milým dárkem na rozloučenou s mohelnickým muzeem.

Komentované prohlídky budou přizpůsobeny vždy věku a dovednostem konkrétních návštěvníků a jsou vhodné pro všechny věkové kategorie školních i předškolních skupin.

Vstupné na interaktivní prohlídku s dílnou: 60 Kč
Délka programu: 60–90 minut (dle domluvy lze přizpůsobit)

Objednávat se můžete po celý rok na adrese barbora.tomesova(zavinac)muzeum-sumperk.cz.

Těšíme se na Vaši návštěvu a doufáme, že se Vám bude v pravěku líbit!

 

obrázek

TOP