Šumperská Sanatorka – nadějí, posláním, láskou… pro tisíce duší

 

KŘEST KNIHY: Šumperská Sanatorka – nadějí, posláním, láskou… pro tisíce duší

V Pavlínině dvoře Vlastivědného muzea v Šumperku se bude ve čtvrtek 14. září 2017 v 17 hod. konat křest knihy Šumperská Sanatorka – nadějí, posláním, láskou… pro tisíce duší. V obsáhlé publikaci, která má 328 stran a obsahuje přes 800 obrázků, je ve čtyřech kapitolách popsána více než stoletá historie sanatoria. Přílohou knihy bude DVD s několika krátkými filmy o sanatoriu z období od třicátých let 20. století až po současnost. Po křtu knihy bude zahájen její prodej. Pro návštěvníky bude připravena i malá výstava fotografií Sanatorky a za příznivého počasí také velkoplošné promítání zmíněných filmů v nádvoří muzea. Srdečně zveme bývalé pacienty, zaměstnance a všechny další příznivce šumperské Sanatorky. Přijďte si společně zavzpomínat a připomenout krásné, dobré časy. Občerstvení zajištěno.

www.facebook.com/Sanatorka.MuzeumSumperk/

 

Šumperané se stále zajímají o to, co se stane s bývalou plicní léčebnou – Sanatorkou. Velkou pozornost vzbudila v loňském roce naše úspěšná výstava  Sanatorka – Domovem tisíce dětí, domovem lásky, která připomněla stoletou historii tohoto objektu.

Jelikož na výstavě nemohly být z prostorových důvodů uveřejněny všechny získané obrazové materiály, a také proto, že během konání výstavy se nám ozývali další bývalí pacienti se svými vzpomínkami a fotografiemi, vznikl nápad, že budou nabyté informace doplňovány a v uceleném rozsahu dodatečně publikovány v knižní podobě tak, aby vzpomínky na Sanatorku zůstaly uchovány. Vydání knihy je plánováno na první polovinu příštího roku.

Budeme velmi rádi, pokud nám zcela nezávazně napíšete, jestli byste měli o chystanou publikaci zájem nebo zda si knihu chcete přímo rezervovat.

Letos se nám podařilo oslovit další pacienty a rodinné příslušníky zaměstnanců Sanatorky (mj. příbuzné váženého dr. Otakara Reisse), kteří laskavě poskytli zajímavý a dosud nezveřejněný obrazový materiál.

Dle informací z tisku je osud bývalé léčebny zpečetěn, čeká ji s velkou pravděpodobností v blízké době demolice. Proto bychom rádi ještě jednou požádali veřejnost o případnou spolupráci poskytnutím autentických vzpomínek nebo fotografií k tomuto tématu. Pokud jste Vy nebo někdo z Vašich blízkých v tomto zařízení trávili čas (ať už v pozici pacienta nebo zaměstnance), byli bychom moc rádi, kdybyste se s námi podělli o Vaše vzpomínky a zážitky, ať nezůstanou navěky zapomenuty.

Kontaktovat nás můžete na této e-mailové adrese:

michaela.stuchla@muzeum-sumperk.cz

Aktuální informace naleznete také na Facebooku:

https://www.facebook.com/Sanatorka-t%C3%A9ma-st%C3%A1le-%C5%BEiv%C3%A9-Muzeum-%C5%A0umperk-1394722540546071/?fref=ts

DĚKUJEME

 

 

TOP