Hafan 2017

21. 5. 2017 od 13 hodin

Muzeum Šumperk

Šumperský hafan 2017 se bude konat v neděli 21. května 2017 od 13.00 opět na nádvoří Pavlínina dvora v Šumperku.

 

Přihláška - Program a soutěžní řád

 

Sponzoři a partneři: 

  
EPCOS s.r.o.

 

V rámci akce se uskuteční několik dílčích programů. Hlavním bodem bude soutěž o titul Šumperský hafan 2017, která bude probíhat v několika kolech s tím, že vítěz každého dílčího kola (podle počtu přihlášených psů) postoupí do závěrečného posuzování ve finále. Pes bude handlerem předveden ve výstavním postoji a v pohybu, jedno kolo bude věnováno i dovednosti psů (Pes šikula). Vyhlašovaná budou první tři místa. Hlavní soutěž bude tedy opět volně kopírovat klasické psí výstavy.

Druhým významným bodem akce bude druhý ročník soutěže pro děti, tzv. juniorhandling, tedy psí výstava pro děti, kdy v roli handlera bude dítě do 10 let. V tomto případě by měl být patronem soutěže nějaký významnější sponzor nebo známá osobnost (v roce 2016 to byla Nadace ČEZ). 

Poslední soutěží bude předvedení pána a psa v nějakém zajímavém kostýmu nebo masce. I zde budou vybrány a odměněny první tři páry (tedy páneček a pes).

V závěru odpoledne mohou být doplněny ještě i dílčí soutěže, v závislosti na množství přihlášených psů a časových možnostech.

Součástí odpoledne bude tradičně také prezentace útulků a neziskových organizací zabývajících se záchranou psů. Pokud bude možná dohoda, může být zorganizovaná i malá umisťovací výstava (viz Sen zvířat v Praze, kde jsou obrovské úspěchy s umisťováním psů z útulků a adopčních organizací).

Nejdůležitějším doprovodným programem bude představení různých kynologických sportů, jako je agility, dogtrekking, dogdancing, dogfrisbee, coursing atd. Kromě ukázek těchto sportů a seznámení se s jejich základními pravidly bude pro zájemce připravena i jednoduchá agility dráha.

V Galerii mladých bude v rámci Hafana instalovaná výstava fotografií organizace Galgos de la Estrella, jedná se o fotografie španělských galgů v kompozici s primabalerínou v různých baletních pozicích. Fotografie jsou nádherným propojení krásy a elegance jak v pojetí člověka, tak zvířete. Dětem bude zpřístupněno i Muzejíčko se sportovní hernou, k dispozici bude i zázemí pro maminky s kojenci (přebalování, kojení, ohřátí jídla apod.).

Samostatnou částí akce bude již po několikáté také internetová soutěž – Hafan Sympaťák 2017. Soutěže se může zúčastnit každý zaregistrovaný soutěžící pejsek, který se při registraci nechá vyfotografovat se startovním číslem. Hlasování proběhne na stránkách www.sumpersko.net, hlasy jednotlivým pejskům bude možné posílat na adresu: hafan@sumpersko.net .

 

 

TOP