DŮLEŽITÉ INFORMACE

V úterý 2.4.2019 zámek Úsov otevře brány návštěvníkům. Upozorňujeme na uzavírku silnice od náměstí směrem k zámku. Při příjezdu od Mohelnice a Zábřehu je nutné zaparkovat na náměstí a k zámku dojit pěšky po schodech. Při příjezdu od Uničova a Litovle lze parkovat na horní části parkoviště u Kulturního domu a opět dojít pěšky. Dbejte, prosím, zvýšené opatrnosti, protože v obou případech budete částečně procházet staveništěm. Věříme, že prohlídku naší nádherné expozice si určitě užijete i s tímto trochu obtížnějším přístupem.

Otevírací doba a vstupné 1 a 8. 5. 2019

Zámek Úsov

9:00 – 16:30, platí se vstupné

Muzeum Šumperk

11:00 – 17:00, platí se vstupné

Muzeum Zábřeh a Mohelnice

10:00 – 15:00, platí se vstupné

Památník Adolfa Kašpara v Lošticích

Zavřeno

 

 • Na akcích jsou pořizovány fotografie a obrazová dokumentace pro dokumentační a propagační účely VM Šumperk.

 

 

 • Ceník fotografování svateb na zámku Úsov
   
  Město Úsov pořádá v obřadní místnosti na zámku Úsov svatební obřady. Zámek Úsov pronajímá interiéry (vstupní schodiště) i pro svatební fotografie. Fotografování je možné v běžných otvíracích hodinách zámku pro skupinku max. 15 osob, za účasti průvodce. Doba tohoto pronájmu je 20 min a cena 500,- Kč.
   
  V případě pronájmu jiných prostor za účelem fotografování svateb je stanoven poplatek 1 000 Kč za maximálně 20 minut pro skupinu max. 10 osob.
   
  Při svatebních obřadech není dovoleno v areálu zámku (zámek včetně nádvoří) házení rýže, konfet či okvětních lístků bez předchozí dohody s pracovníkem hradu.

 

 

 • Informace Vlastivědného muzea v Šumperku pro osoby s omezenou možností pohybu a orientace
   
  Vlastivědné muzeum v Šumperku má všechna svá zařízení umístěna v kulturních památkách. Z tohoto důvodu není možné zpřístupnit pro imobilní občany do důsledků všechny prostory a je nutné postupovat dle ust. § 1 odst. 3 vyhlášky 369/2001 Sb. tak, aby nedošlo k ohrožení zájmů státní památkové péče. Zcela bezbariérově je díky rozsáhlé rekonstrukci v 90.letech minulého století řešeno pouze muzeum v Zábřehu. Ostatní objekty (muzeum v Šumperku, muzeum v Mohelnici, Památník A. Kašpara v Lošticích, Lovecko-lesnické muzeum v Úsově) jsou pro imobilní přístupné pouze částečně.
   
  Muzeum Šumperk
  Bezbariérový přístup do vstupního podlaží (výstavní síň, rytířský sál, WC) – nutná asistence zřízence.
  Bezbariérový přístup do Muzejíčka i přednáškového sálu (výstavní prostor, WC, místnost na přebalování dětí, občerstvení).
   
  Muzeum Mohelnice
  Bezbariérový přístup do vstupního podlaží (výstavní síň, archeologická herna, WC).
   
  Muzeum Zábřeh
  Bezbariérový přístup do výstavních prostor muzea.
   
  PAK Loštice
  Bezbariérový přístup do vstupního podlaží (krátkodobé výstavy, WC) – nutná asistence zřízence.
   
  Lovecko-lesnické muzeum Úsov
  Bezbariérový přístup do vstupního podlaží a na nádvoří (WC, občerstvení).
TOP