Hafan 2022

18. 9. 2022

Muzeum Šumperk

Přihláška Hafan (PDF)   Přihláška Hafan (Excel)  

Čtrnáctý ročník Šumperského hafana se bude konat v neděli 18. září 2022 od 13.00 opět na nádvoří Pavlínina dvora v Šumperku. V rámci akce se tradičně uskuteční několik dílčích programů. Hlavním bodem bude soutěž o titul Šumperský hafan 2022, která bude probíhat v několika kolech s tím, že vítěz každého dílčího kola (podle počtu přihlášených psů) postoupí do závěrečného posuzování ve finále. Pes bude handlerem předveden ve výstavním postoji a v pohybu, jedno kolo bude věnováno i dovednosti psů (pes šikula). Vyhlašována budou první tři místa. Hlavní soutěž bude tedy opět volně kopírovat klasické psí výstavy.
Druhým významným bodem programu bude šestý ročník dětské obdoby hlavní soutěže. V tzv. juniorhandlingu, tedy psí výstavě pro děti, se v roli handlera představí dítě do 10 let. Chybět nebude ani oblíbená soutěž v kostýmech a také překážková dráha, která bude připravena ve spolupráci s agility klubem Miacis ze Šumperka.
Součástí odpoledne bude opět prezentace útulků a neziskových organizací zabývajících se záchranou psů, letos to bude zejména prezentace útulku v Zábřehu. Představena bude i práce spolku Adopce psů bez hranic, který se zajímá nejen o španělské podency, ale také o pejsky v útulcích v našem regionu. Tradičně se můžeme těšit i na Chrty v nouzi.
Dětem bude zpřístupněno opět i Muzejíčko, k dispozici bude i zázemí pro maminky s kojenci (přebalování, kojení, ohřátí jídla apod.).
Těšíme se na všechny dvou- i čtyřnohé kamarády.

 

Vstupné pro diváky: 50 Kč, děti do 3 let zdarma, soutěžící pejsek s pánečkem 100 Kč. Nezapomeňte očkovací průkazy s platnou vakcinací proti vzteklině.

logo logologo

 

 obrázek

 

TOP