Workshop: Tváře venkova – obnova zděných staveb lidové architektury na Šumpersku

9. 6. od 14 do 18 hodin a 10. 6. od 9 do 13 hodin

Muzeum Šumperk

Vlastivědné muzeum v Šumperku ve spolupráci se Společností Isidora Korgera z. s., Národním památkovým ústavem, územním odborným pracovištěm v Olomouci, a Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR, Správou CHKO Jeseníky, pořádá dvoudenní workshop věnovaný lidové architektuře a její záchraně. Program akce bude rozdělen do dvou částí. V první části, ve čtvrtek 9. června, proběhnou čtyři přednášky, které představí lidovou architekturu Šumperska a různé pohledy na její ochranu. V pátek 10. června se uskuteční druhá část programu s praktickými ukázkami, která bude zaměřena na prezentaci možností a dostupných technologií při rekonstrukci a záchraně staveb pro širší veřejnost – vlastníky staveb, stavaře i řemeslníky. Restaurátor Jan Tomíček představí technologie výzdoby domů, konkrétně tažení lineárních prvků pomocí šablony a modelování z ruky, a zdění klenby. Podrobný program workshopu najdete na webu muzea www.muzeum-sumperk.cz.

Přihlášky na workshop zasílejte na e-mail maja.kudelova(zavinac)muzeum-sumperk.cz nebo na adresu Vlastivědné muzeum v Šumperku, p. o., Hlavní třída 22, 78701, Šumperk.

Vstupné pro účastníky celého workshopu: 300 Kč, jednotlivé přednášky: 50 Kč, jednotlivé praktické ukázky: 100 Kč.

Přihláška na workshop Tváře venkova (WORD dokument)