30 let národní přírodní rezervace Králický Sněžník

6. 2.  – 26. 4. 2020

Muzeum Šumperk (Rytířský sál)

Nová přírodovědná výstava připomíná 30 let trvání národní přírodní rezervace (NPR) Králický Sněžník, která byla vyhlášena v roce 1990. Vznikla za účelem ochrany přirozených lesních porostů a přirozeného bezlesí (tvořeného především společenstvy arktoalpínských trávníků, lavinových drah s vysokostébelnými nivami a alpínskou vegetací silikátových skal a drolin), vrchovištních rašelinišť, pramenišť a populací vzácných a ohrožených druhů rostlin. Příroda Králického Sněžníku bude návštěvníkům přiblížena na velkoformátových fotografiích Zuzany Růžičkové, zapůjčených z muzea v Malé Moravě, ale i dermoplastickými preparáty savců a ptáků a interaktivními prvky včetně pracovních listů pro žáky a studenty.

Výstava je pořádána ve spolupráci s Agenturou ochrany přírody a krajiny České republiky, regionálním pracovištěm Olomoucko - Správou CHKO Jeseníky, a muzeem v Malé Moravě.

Vernisáž výstavy se uskuteční 6. 2. v 17 hodin.

obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek