Zmatené peníze

17. 10. 2019 – 26. 1. 2020

Muzeum Šumperk (Muzejíčko)

V říjnu se v Muzejíčku otevře nová interaktivní výstava s názvem Zmatené peníze. Jak již sám název napovídá, jejím ústředním tématem jsou platidla a jejich podoby v různých historických obdobích. První část výstavy je věnována mincím, a to od těch nejstarších až po vznik papírových bankovek. Dalším tematickým okruhem je velmi zajímavá kolekce nouzových bankovek z období kolem první světové války, vydávaných zejména v Německu, ale také v Rakousko-Uhersku, Československu, Polsku nebo Rusku. Třetím námětem je fenomén dnešní doby, kterým je jistě euro, eurozóna a současné měny zemí Evropské unie. Poslední část výstavy se pak věnuje současným českým bankovkám s důrazem na jejich ochranné nebo hmatové prvky. A protože jsme v Muzejíčku, nemůže chybět ani koutek pro děti, který je tvořen obchůdkem se vším, co k tomu patří. Vše je doplněno interaktivními prvky a různými zajímavými aktivitami.

Výstava je svým širokým zaměřením vhodná pro školky, ale také pro žáky a studenty základních i středních škol.

foto výstavy foto výstavy foto výstavy foto výstavy foto výstavy foto výstavy foto výstavy foto výstavy

Plakát výstavy