Betlémy

 

27. 11. 2018 – 20. 1. 2019

Muzeum Šumperk (Muzejíčko)

Poslední letošní výstavou v Muzejíčku bude výstava betlémů. Tentokrát jsme si pro malé i velké návštěvníky připravili betlémy pocházející z muzejních sbírek. Obdivovat budete moci více než třicet betlémových souborů vyrobených z rozmanitých materiálů, v různých obdobích a v různé velikosti. Nejstarší vystavený betlém pochází z 19. století, je vyřezávaný ze dřeva a tvoří jej téměř 100 figurek. Pozornost upoutá jistě i betlém s figurkami v životní velikosti od současné autorky Romany Krestýnové. Z netradičních materiálů bude mimo jiné k vidění i korálkový betlém Marie Červinkové z Loštic. Přijďte si k nám odpočinout od každodenního shonu a příjemně se naladit na blížící se nejkrásnější svátky v roce.

Vstupné: plné 40 Kč, snížené 20 Kč, děti do 2 let zdarma


Vážené paní učitelky, vážení páni učitelé,

 

od úterý 27. listopadu 2018 bude v Muzejíčku šumperského muzea otevřena nová vánoční výstava s názvem Betlémy, na kterou bychom Vás a Vaše žáky rádi pozvali.

Výstava představuje lidové betlémy vyrobené z nejrůznějších materiálů a různého staří, pocházející ze sbírek muzea.

Společně s dětmi si na výstavě budeme vyprávět o historii slavení Vánoc a zejména o historii stavění betlémů. V dalším povídání se zaměříme na vánoční příběh, který betlémy vyprávějí, a nakonec si společně zahrajeme na „živý betlém“ s kostýmy, dárky, hudebními nástroji a společným zpíváním.

K výstavě nabízíme možnost objednat komentovanou prohlídku s dílnou, kde si děti vytvoří vánoční dekoraci související s betlémem.

Vstupné na komentovanou prohlídku s dílnou jednotné: 30 Kč.

Nabízíme i možnost objednat si pouze komentovanou prohlídku, přizpůsobenou věku dětí.        

Vstupné na výstavu s komentovanou prohlídkou: děti 20 Kč, do 2 let zdarma, pedagogický doprovod zdarma.

Výstavu Betlémy je možné navštívit až do 22. ledna 2019.

Objednávat se můžete na adrese: maja.kudelova@muzeum-sumperk.cz nebo na tel. č. 736 760 600, 538 363 093.

Těšíme se na Vaši návštěvu a doufáme, že se Vám i Vašim žákům bude v muzeu líbit.

 

 

TOP