Poklady ze staré knihovny

8. 4. – 26. 6. 2022

Muzeum Šumperk (Hollarova galerie)

Ve sbírkovém fondu Vlastivědného muzea v Šumperku a jeho poboček se nachází bohatá kolekce starých tisků. Na výstavě uvidíte vybrané knihy, které jsou zajímavé například svým původem (můžeme u nich doložit jejich majitele) nebo zachovalou původní vazbou. Zastoupeny budou tisky z různých oborů. Naleznete zde knihy s geografickou, filozofickou či náboženskou tematikou. Nevynecháme ani nejstarší rukopisy a tisky nebo rozměrem největší a nejmenší knihy.

Vernisáž výstavy se uskuteční 8. 4. v 17 hodin.

Zvýhodněné vstupné na výstavy Zachráněné poklady a Poklady ze staré knihovny

V šumperském muzeu návštěvníky pravidelně seznamujeme s různými poklady muzejních sbírek. Nedávno jsme zde otevřeli dvě výstavy, které mají slovo poklad už ve svém názvu: archeologickou výstavu Zachráněné poklady, představující nálezy učiněné pomocí detektorů kovů, a výstavu starých knih i rukopisů Poklady ze staré knihovny. Protože si myslíme, že výstavy patří k sobě a návštěvníci by je měli vidět obě, nabízíme jejich společnou prohlídku za zvýhodněné vstupné 50 Kč (plné) a 20 Kč (snížené). O důvod víc nenechat si ujít návštěvu muzea, které je plné pokladů.

obrázek obrázek obrázek obrázek