Vánoční ozdoby

2. 11. 2017 - 4. 2. 2018

Muzeum Šumperk (Hollarova galerie)

Výstava Vánoční ozdoby představuje soukromou sbírku sběratelky Jitky Mrkosové ze Šumperka. K vidění budou nejrůznější druhy vánočních ozdob vyráběných z různých materiálů, např. z vosku, vaty, papíru, skleněné foukané a perličkové ozdoby. Sortiment vyráběných vánočních ozdob byl neobyčejně široký, ozdoby zahrnovaly několik okruhů. Byly to kupříkladu předměty denní potřeby, dětské hračky, zelenina, ovoce, zvířata, lesní plody, květiny, pohádkové bytosti, ale i výdobytky techniky, kola, saně, vozíky, auta a mnohé jiné.

Vernisáž výstavy se uskuteční 2. 11. v 17 hodin.

Výukový program:

ve čtvrtek 2. listopadu zahájilo šumperské muzeum novou vánoční výstavu s názvem Vánoční ozdoby (ze sbírky Jitky Mrkosové), na kterou bychom Vás a Vaše žáky rádi pozvali.

Výstava představuje nejrůznější druhy historických vánočních ozdob vyráběných z různých materiálů, např. z vosku, vaty, papíru, skleněné foukané a perličkové ozdoby. I sortiment vyráběných vánočních ozdob byl neobyčejně široký, ozdoby zahrnovaly několik okruhů. Byly to kupříkladu předměty denní potřeby, dětské hračky, zelenina, ovoce, zvířata, lesní plody, květiny, pohádkové bytosti, ale i výdobytky techniky, kola, saně, vozíky, auta a mnohé jiné.

Společně s dětmi si na výstavě budeme vyprávět o historii slavení Vánoc, zejména Štědrého večera, o různých zvycích, které Vánoce provázejí, s důrazem na historii spojenou se zdobením vánočního stromku.

K výstavě nabízíme možnost objednat komentovanou prohlídku s dílnou, kde si děti vytvoří vánoční ozdoby z papíru nebo drátků a korálků.

Vstupné na prohlídku s dílnou jednotné: 30 Kč.

Nabízíme i možnost objednat si pouze komentovanou prohlídku, přizpůsobenou věku dětí.

Vstupné na výstavu s komentovanou prohlídkou: děti 15 Kč, do 2 let zdarma, pedagogický doprovod zdarma.

Výstavu Vánoční ozdoby je možné navštívit až do 4. února 2018.

Objednávat se můžete na adrese: maja.kudelova@muzeum-sumperk.cz

Těšíme se na Vaši návštěvu a doufáme, že se Vám i dětem bude v muzeu líbit.