Království mašinek

8. 6. – 10. 9. 2017

Muzeum Šumperk (Muzejíčko)

Sponzoři:

Výstava představí nejen modely vláčků, zapůjčené od soukromých sběratelů, ale připomene také nejvýznamnější železniční stavitele a podnikatele 19. století, firmu bratří Kleinů. Návštěvníci budou moci obdivovat např. mazničky, návěstní trubku, denní a noční výpravku či modely lokomotiv a také výrobky, které ve svých železárnách tato firma vyráběla. Výstava bude doplněna o interaktivní prvky, z nichž nejatraktivnější jistě bude funkční vláček na vlastní pohon. Na nejmenší návštěvníky čeká navíc v červnu překvapení v podobě několikadenního zprovoznění několika typů modelů kolejišť žáky Střední školy železniční, technické a služeb, Šumperk, a to v termínu od 13. do 29. 6., vždy v úterý, středu a čtvrtek mezi 12.30–15.30. K výstavě Vám nabízíme možnost objednat si komentovanou prohlídku. Máte-li o naši nabídku zájem, pište, prosím, na e-mail: dagmar.tempirova@muzeum-sumperk.cz.