Divoká krása Jeseníků

24. 11. 2016 – 2. 3. 2017

Muzeum Šumperk (Výstavní síň)

Od 24. listopadu mohou návštěvníci šumperského muzea obdivovat Divokou krásu Jeseníků na nevšedních fotografiích Ondřeje Bačíka a na přírodninách z muzejního sbírkového fondu a z archivu Společnosti přátel Jeseníků, jež dokumentují jesenickou přírodu: např. na vzorcích hornin, dermoplastických preparátech ptáků a savců (včetně rysa ostrovida, vlka obecného či jelena evropského) a na herbářových položkách rostlin. Během výstavy bude promítán film Divoké Jeseníky z cyklu České televize Krajinou domova a bude probíhat program pro děti od předškolního věku.

Velkoformátové fotografie a průvodní texty vám představí evropskou výjimečnost přírody Jeseníků a rovněž její ohroženou a mizející krásu. Fotografie poodhalují málo známá místa hor, nevšední scenerie a překvapí návštěvníky zachovalostí místní přírody. Součástí expozice jsou i snímky a unikátní videa zachycující život divokých zvířat v horách. Výstava má čtyři tématické části podle klenotů jesenické přírody: horská rašeliniště, přirozené horské lesy a pralesy a vysokohorská tundra (bezlesí). Doplňující závěrečná část informuje o vlivu člověka na přírodu Jeseníků.

K výstavě Vám nabízíme možnost objednat si komentovanou prohlídku. Máte-li o naši nabídku zájem, pište, prosím, na e-mail: magda.zmrhalova@muzeum-sumperk.cz a milan.dvorak@muzeum-sumperk.cz .

Akci organizují:

Vlastivědné muzeum Šumperk:   www.muzeum-sumperk.cz