MUZEJÍČKO

Od 1. ledna 2016 vzniklo v přízemí východního křídla šumperského muzea Muzejíčko, což je specifické zařízení pro rodiny s dětmi, děti a mládež, ale i pro dospělé, kteří si zachovali mladou duši a kteří si rádi pohrají, zasoutěží nebo si vyzkouší nějaké dnes již zapomenuté činnosti.

Celé přízemí východního křídla je využíváno výlučně na výstavy určené dětem, na programy pro děti, dílny a další aktivity. Nově je zde zřízena i speciální místnost určená na kojení, k dispozici je také mikrovlnná trouba, ohřívač lahví a pult na přebalování.

 

Na zřízení Muzejíčka přispěla Nadace ČEZ částkou 90 000 Kč.    

 

 

obrázek obrázek obrázek

obrázek obrázek

 

 

 

Aktuální výstava:

Plakát výstavyStředověk hrou (18. 2. – prodlouženo do 2. 10. 2022)

Na jaře se vydáme v našem Muzejíčku o několik staletí zpátky a podnikneme dobrodružnou výpravu do středověku. Společně poznáme, jak se žilo na středověkém hradě, co lidé jedli a jak se bavili. Seznámíme se také se statečnými rytíři, se kterými budeme bránit hrad proti jeho dobyvatelům. Během výpravy na vás čekají opět různé zajímavé úkoly, skládačky, rébusy a hádanky. Tak se k nám přidejte, nudit se určitě nebudete!

Výstava je vhodná pro předškoláky a žáky základních škol. V případě zájmu se můžete objednat na adrese sarka.krellerova(zavinac)muzeum-sumperk.cz.    

Vstupné: plné 60 Kč, snížené 40 Kč, děti do 3 let zdarma

Ve dnech 26. 7. - 1. 8. 2022 bude z důvodu pronájmu Pavlínina dvora uzavřena venkovní herna Muzejíčka. Vnitřní prostory Muzejíčka i ostatní výstavy budou přístupny veřejnosti v běžné otevírací době muzea. Venkovní atrakce Muzejíčka budou znovu otevřeny od 2. 8. 2022.Děkujeme za pochopení.

 

 

 

 

TOP