Jan Eskymo Welzl (1868 – 1948)

Reinstalace expozice Jana Eskymo Welzla

Dovolujeme si informovat všechny návštěvníky zábřežského muzea, že v souvislosti se stavebními pracemi spojenými s budováním nové expozice Jana Eskymo Welzla je změněna otevírací doba muzea.

Otevřeno bude od úterka do soboty vždy od 9.00 do 17.00 hod. (polední přestávka od 12.00 do 12.30 hod.). V neděli bude muzeum uzavřeno, a to od 1. 11. do konce 31. 1. 2020. Stávající miniexpozice J. E. Welzla je v současné době nepřístupná.

V prvním čtvrtletí roku 2020 nabídneme návštěvníkům zbrusu novou atraktivní expozici. Ta představí obdivuhodný životní příběh obyčejného člověka, který se jen se čtyřmi krejcary v kapse vydal na cestu do neznámých končin. Příběh cestovatele začíná dobou dětství, mládí a prvními cestami po Evropě. Další části expozice již budou sledovat jeho putování Sibiří, život na Novosibiřských ostrovech i na zlatonosné Aljašce. Přiblížena bude též jeho „cesta“ do světa literatury. Expozice však svým obsahem nabídne víc než jen příběh J. E. Welzla. Návštěvníci se seznámí s podobou severské krajiny a jejími obyvateli, nahlédnou do interiéru srubu nebo posedí v redaktorově pracovně nad stránkami některé z mnoha knih o Welzlovi. Velkým lákadlem bude jistě autentický filmový záznam s J. E. Welzlem natočený v Brně roku 1929.

Děkujeme za pochopení a doufáme, že se nová expozice věnovaná významnému zábřežskému rodákovi bude líbit.

 

Jan Eskymo Welzl Expozice Jan Eskymo Welzl

 

TOP