Výukové programy a přednášky

Pro děti a školy

 

plakát výstavy

Vážené paní učitelky a vážení páni učitelé,

dovolujeme si Vás pozvat do mohelnického muzea na výstavu Loutky a maňásci.

Na výstavě si prohlédnete česká rodinná loutková divadla z 20.–30. let 20. století. Uvidíte kulisy, dekorace i loutky české provenience, které byly vyráběny průmyslově. Rodinná divadla představovala v první polovině 20. století fenomén, na navrhování loutek, loutkových divadel i dekorací se podíleli přední čeští výtvarní umělci. Děti určitě zaujme loutkové divadlo s původními kulisami a dekoracemi malíře a scénografa Karla Štapfera z roku 1928 nebo divadlo patřící ilustrátorovi Adolfu Kašparovi s jeho originálními malovanými kulisami. Vystaveny jsou i tzv. Alšovy loutky, které byly velmi oblíbené a jež vyráběla firma Antonína Münzberga v Praze. A nechybí ani maňáskové loutky.

Výstava je interaktivní a děti si mohou samy vyzkoušet, jak se vodí loutky a hraje divadlo.

K výstavě nabízíme komentované prohlídky a interaktivní program s výtvarnou dílnou pro žáky základních škol a pro děti z mateřských škol.

Délka programu s komentovanou prohlídkou a výtvarnou dílnou je cca 1,5 hodiny.

 

Cena:

- interaktivní program včetně komentované prohlídky pro starší a mladší žáky a děti z mateřských škol – poloviční vstupné 15 Kč, pedagogický doprovod má vstup zdarma,

- interaktivní program s výtvarnou dílnou – jednotné vstupné 30 Kč, pedagogický doprovod má vstup zdarma.

 

Komentované prohlídky s interaktivním programem a interaktivní program s výtvarnou dílnou k výstavě budou probíhat od 10. září do 25. října 2019.

V případě zájmu o komentovanou prohlídku, interaktivní program nebo interaktivní program s výtvarnou dílnou se, prosím, předem objednejte na uvedené kontakty:

e-mail: mohelnice (@) muzeum-sumperk.cz

tel: 583 430 693

 

Těšíme se na Vaši návštěvu.

 

 

 

Nabídka přednášek

Vlastivědné muzeum přichází s nabídkou souboru přednášek, které by přispěly ke zkvalitnění výuky, k prohloubení poznatků z regionální historie, literatury a přírodních věd. Pracovníci muzea jsou po vzájemné domluvě schopni a ochotni přizpůsobit svůj výklad věkovým kategoriím žáků a studentů od základních informací až po vysoce odborný výklad. Přednášky se mohou konat v přednáškovém sále, který se nachází ve východním křídle muzea, dále v muzeích v Zábřehu, Mohelnici, Lošticích, na zámku v Úsově nebo přímo ve Vaší škole.

V případě zájmu nás prosím kontaktujte na tel. čísle 583 363 074, zajišťuje Mgr. Eva Šebestíková eva.sebestikova (@) muzeum-sumperk.cz nebo na adrese muzea vmsumperk (@) muzeum-sumperk.cz

 

Vstupné na přednášku je 20 Kč.

Přednášky uskutečněné mimo muzeum budou zpoplatněny formou vstupného.

Seznam přednášek

 

TOP